Staż z Andre Cognard Hanshi w Szczecinie

W Dojo Super Aikido Lublin nie poprzestajemy na codziennych treningach. Tym razem szlifowaliśmy umiejętności na weekendowym stażu z Hanshi Andre Cognard 8 DAN, który odbył się w dniach 19-20.11.2022 r. w Szczecinie.

Andre Cognard to niekwestionowany mistrz Aikido, uczeń Hirokazu Kobayashi, jeden z najbardziej wpływowych i znanych aikidoków na świecie. Każdy staż z mistrzem Cognardem to możliwość czerpania z niesamowitej skarbnicy wiedzy o aikido jako sztuce walki, a przede wszystkim postaw wynikających z jego praktykowania.

Co ciekawe, każde spotkanie z mistrzem Cognardem to nowe inspiracje i możliwość zaczerpnięcia choć trochę z jego (prze)ogromnej wiedzy z zakresu aikido, wschodnich sztuk walki, medycyny i filozofii, które świetnie przekłada na praktykę aikido.

Hanshi wyjaśniał uczestnikom stażu m.in. szczegóły rozgrzewki i jej przełożenie na techniki, różne rozwiązania przy ataku katateryotedori i yokomenuchi.  Nie zabrakło również esencji szkoły Hirokazu Kobayashi – technik kaeshi waza.

Poza oficjalną częścią stażową uczestniczyliśmy w kolacji z Hanshi Andre Cognardem i jego uczniami z Francji, a także innymi uczestnikami stażu z różnych zakątków Polski, także z zaprzyjaźnionej szkoły Nakama-Doshi z Warszawy.

Kolejny staż z Andre Cognard 8 DAN już w marcu 2023 r., na który zapraszamy trenujących w naszych dojo. Pamiętajcie, że uczestnictwo w stażach jest jednym z elementów, który wpływa na uzyskanie wyższych stopni uczniowskich.

Jednak najważniejszym aspektem uczestnictwa w stażach prowadzonych przez wybitnych mistrzów aikido jest poszerzanie horyzontów i pozyskanie nowych umiejętności.

Verified by MonsterInsights