Mirosław Przybylski sensei 5 DAN i kilkoro reprezentantów z Akademii Super Aikido Lublin  uczestniczyli w kolejnym stażu prowadzonym przez Piotra Nowakowskiego sensei 5 DAN, który jest uczniem Hanshi Andre Cognard – jednego z najlepszych aikidokidoków na świecie i kontynuatora stylu Hirokazu Kobayashi.

W trakcie dwóch dni intensywnych treningów szlifowaliśmy podstawowe i zaawansowane techniki ręczne oraz bokken.

Mirosław Przybylski sensei 5 DAN miał także możliwość poprowadzenia krótkiego treningu, w którym zaprezentował kilka technik ręcznych w suwari-waza (nikyo i sankyo) i tachi-waza (kokyu nage).

Staż, w którym uczestniczyli reprezentanci Super Aikido Lublin, to kolejny krok w doskonaleniu się przez zaawansowanych a także możliwość poznania tajników aikido przez początkujących. Wspólne treningi na tatami, wspólne rozmowy, poznawanie nowych ludzi i mile spędzony czas po treningach sprzyjał budowaniu pozytywnych relacji i uświadomił nam, że Aikido to wielka, piękna rodzina bez względu na ćwiczony styl.

W tym trudnym dla Europy czasie nie zapomnieliśmy o naszych sąsiadach. Organizatorzy stażu postanowili przekazać całość dochodu na pomoc dla obywateli Ukrainy. Pieniądze zostaną przekazane sekcji Aikido Siedlce, która w czasie stażu, w dojo w Siedlcach, organizowała zbiórkę darów. Za otrzymane wpłaty zostaną kupione m.in. środki opatrunkowe.

W naszych sekcjach Super Aikido Lublin również ćwiczą dzieci i dorośli pochodzący z Ukrainy i osoby, które są zaangażowane w pomoc naszym sąsiadom. Pamiętamy o nich i wspieramy.