Mirosław Przybylski (ur. 02.06.1963r.) jest absolwentem geografii na UMCS w Lublinie.

Sztukami walki zainteresował się na początku lat 80-tych. W latach 1982-1985 trenował taekwondo WTF w AZS UMCS u mistrza Andrzeja Puchniarskiego. Następnie w 1985 roku wraz z powstaniem pierwszej sekcji aikido w Lublinie przy AZS UMCS rozpoczął swoją przygodę z tą sztuką walki trwającą do dzisiaj. Początkowo ćwiczył aikido w głównym nurcie Aikikai, później w 1987 roku zaczął uprawiać styl Kobayashi Ryu, którego propagatorami w Europie byli wówczas Giampietro Savegnago i Andre Cognard, a w Polsce Jacek Wysocki.
Wraz z kolegą Jerzym Gorzeniem w 1987 roku w Nowym Targu uczestniczył w pierwszym kursie instruktorów aikido. Posiada bogate doświadczenie jako instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością aikido (uprawnienia UKFiT).
W połowie lata 90-tych zaangażował się w pomoc Marcinowi Velinov w propagowaniu aikido w Chełmie.
W latach 1997-2000 prowadził własną szkołę aikido w Łęcznej. Przez wiele lat trenował w Lubelskiej Akademii Aikido i współpracował z sensei Ireneuszem Kołodziejakiem, prowadząc między innymi treningi w Chełmie.

Uczestniczył w wielu stażach i obozach aikido w Polsce i za granicą prowadzonymi  między innymi przez: Giampietro Savegnago (8 dan), Andre Cognard (8 dan), Jacek Wysocki (8 dan), Abdelghani Ghiatt (8 dan), Paolo Salvadego (8 dan), Antonio Albanese (7 dan),  Hirotoshi Yabuuchi (7 dan), Aldo Gonzato (7 dan), Patricia Hendricks (7 dan), Jaime Calderon ( uczeń  mistrza Steven Seagal 7 dan).

Pogłębiał swoją wiedzę z zakresu innych sztuk walki biorąc udział w seminariach prowadzonych przez wybitnych mistrzów,  miedzy innymi Silvano Rovigatti (Ju Jitsu), Johnny Bernaschewice (Chi Ryu Aiki – Ju Jitsu, Iaido Chi Ryu), Antonio Garcia (Ju-jutsu Hakko Den Shin-ryu), Valentyn Babitsyn (Sistema), Andrzej Puchniarski i Janusz Sokół (Taekwondo).

 

Dodatkową pasją uzupełniającą aikido stał się boks, który intensywnie zaczął uprawiać w wieku 58 lat. Interesuje się japońskim masażem shiatsu (masaż punktowy) , a także refleksologią. Jego pasją od lat jest też amatorska gra na gitarze.

Pierwszy stopień mistrzowski aikido (shodan) otrzymał w 1997 roku od Jacka Wysockiego Shihan.  Obecnie posiada 5 dan aikido.

Verified by MonsterInsights