Aikido dla kobiet – idealna sztuka walki.

Zastanówmy się co przyciąga panie do ćwiczenia aikido.

Współczesne aikido wywodzi się w prostej linii ze starej japońskiej sztuki walki Daito-ryu Aiki-jujutsu. Była ona przekazywana z pokolenia na pokolenia przez arystokratyczne rody. Słowo aikido z japońskiego można by przetłumaczyć jako “drogę duchowej harmonii”. Aikido jest sztuką walki, która wykorzystuje: zejścia z linii ataku, bolesne dźwignie, rzuty, uderzenia we wrażliwe miejsca. Celem samym w sobie nie jest w aikido walka lecz odwrócenie sił napastnika przeciw niemu. Dążymy do tego aby zaniechał on ataku. Aikido bardzo różni się od sztuk walki takich jak: judo, karate, MMA. W sztukach tych nacisk kładziony jest na kopanie, uderzanie pięścią, podcinanie, siłowanie czy duszenie przeciwnika.

Aikido przede wszystkim nie jest sportem, nie rozgrywane są zawody sportowe.Nie ma rywalizacji,a generalnym celem jest samodoskonalenie. Wybierając Aikido nie spodziewaj się, że godzinami będziesz kopać i uderzać worki treningowe. Nie będziesz uczyć się prostych, nieskomplikowanych i nudnych technik. W aikido koncentrujemy się na płynnym, okrężnym i wszechstronnym ruchu.Ćwiczymy różnorodne, wysublimowane, skuteczne obrony. Ćwiczymy zawsze w parach lub grupach. Pamiętamy o tym, że co chwila zamieniamy się rolami, raz ja się bronię, raz atakuję. Uzupełnieniem treningu w aikido jest nauka walki bronią ( kij, drewniany miecz i nóż).

Każda kobieta zastanawia się na początku czy Aikido jest dla mnie?

W aikido bronimy się przed atakiem, wykorzystując jego siłę. Jeśli ktoś atakuje ze 100% siłą, aikidoka może dodać tylko 1% swojej siły do ​​ataku przeciwnika i zneutralizować go. Jeśli zaabsorbujesz siłę partnera to stajesz się jeszcze silniejszy. To właśnie pozwala mniejszej i słabszej fizycznie osobie pokonać kogoś znacznie większego. Daje kobiecie możliwość rzucania dużym facetem bez wysiłku. W treningach aikido nie liczy siła, masa, wiek, ale przede wszystkim timing (wyczucie czasu), technika i mentalna dyscyplina, którą mają kobiety. Wielu mistrzów aikido zauważa, że ​​kobiety szybciej uczą się i opanowują techniki, ponieważ kładą nacisk na prawidłową technikę, zamiast polegać sile fizycznej, co często robią mężczyźni. Jest to intuicyjna i inteligentna taktyka stosowana przez kobiety, aby zrekompensować brak siły i masy mięśniowej. Ponadto kobiety lepiej przyswajają wiedzę, ponieważ nie są tak jak mężczyźni obciążeni chęcią sprawdzania się w walce i budowaniem własnego ego.

Jeśli jesteś kobietą, która szuka zdrowszego, pełniejszego sposobu życia, to treningi w naszej Akademii Super Aikido Lublin mogą być dla Ciebie.

Ćwicząc z nami zyskujesz:

  • umiejętności obrony
  • zdyscyplinowanie
  • poczucie własnej wartości
  • pewność siebie
  • sylwetkę (efekt fitness )
  • zdrowie
  • kondycję
  • relaks
  • nowych znajomych i przyjaciół

W naszej Akademii Super Aikido Lublin ćwiczy wiele pań i panuje wspaniała atmosfera. Nasz główny instruktor Mirosław Przybylski sensei 5 DAN posiada prawie 40 letnią praktykę w sztukach walki. Na zajęciach wszyscy ćwiczący wzajemnie sobie pomagają, a bardziej zaawansowani udzielają porad początkującym aikidokom. Treningi są urozmaicone i prowadzone w przystępny sposób. Oprócz codziennych treningów ćwiczący mają możliwość uczestnictwa w międzynarodowych i krajowych stażach (seminariach) aikido oraz w letnich i zimowych obozach aikido.

Zapraszamy na nasze treningi wszystkie panie bez względu na wiek.

Zadzwoń lub wyślij e-mail i umów się na pierwszy gratisowy niezobowiązujący trening.

Tel. 784 120 520

e-mail: mirekprz@gmail.com