Jakie korzyści wyniesie twoje dziecko ćwicząc Aikido w Akademii Dojo Super Aikido w Lublinie?

Większość współczesnych sztuk walki ( aikido, karate, kung fu, jiu-jitsu, taekwondo, judo, muay thai ) pochodzi z Azji. Od setek lat sztuki walki były metodą treningu umysłu, ciała i ducha. Trening miał prowadzić do jedności tych elementów.

Szczególnie praktykujący aikido dążą do harmonii i uczą się skutecznych technik samoobrony. Wbrew powszechnym opiniom aikido ma wysokim poziomie jest kompletną i realną sztuką walki do zastosowania w realnych sytuacjach zagrożenia życia. Oczywiście nie możemy tego nauczyć się z pseudo filmów z YouTube. Tylko poprzez wieloletni trening na macie u dobrego nauczyciela.

W naszej Akademii Dojo Super Aikido w Lublinie prowadząc treningi z dziećmi zwracamy uwagę na rozwój każdego dziecka. Stosujemy indywidualne podejście do każdego ćwiczącego. Zapewnia to doświadczona kadra instruktorska. Główny nauczyciel w naszym dojo jest jednym z dwóch pierwszych instruktorów aikido w Lublinie. Posiada ponad trzydziestoletnie doświadczenie w prowadzeniu treningów.

Dzieci, które angażują się w uprawianie aikido, mają wiele korzyści w różnych dziedzinach życia.

Sprawność fizyczna.

Sprawność fizyczna jest kluczowym elementem treningu aikido, szczególnie w przypadku dzieci. Zabawy sprawnościowe, nauka padania, urozmaicone rozgrzewki są wyzwaniem dla układu kostnego, mięśni i układu sercowo-naczyniowego młodego rozwijającego się organizmu. Twoje dziecko trenując aikido osiągnie ponadprzeciętną, nieosiągalną dla niećwiczących sprawność.

Samodyscyplina.

Ćwiczenie trudnych i czasami skomplikowanych technik aikido wymaga od twojego dziecka kreatywnego myślenia. Wymaga również koncentracji na wykonaniu zadaniu i wykonaniu go do końca. Dyscyplina nauczana w naszym dojo w zakresie etykiety, uniformu i technik często przekłada się na inne dziedziny życia. Takie jak zachowanie dziecka w domu i szkole.

Respekt (szacunek).

W aikido chodzi o szacunek. Uderzenia, kopanie, rzucanie i blokowanie są drugorzędne w stosunku do szacunku, który jest widoczny od momentu wejścia do dojo. Dzieci kłaniają się swojemu senseiowi i starszym stopniem. Uczą się również traktować innych uczniów tak, jak chcą aby ich traktować. Instruktorzy w naszym dojo stawiają bardzo wysoko kwestię szacunku. Instruują uczniów, aby przy każdej okazji praktykowali szacunek dla siebie, rodziców, nauczycieli i rówieśników.

Pewność siebie.

Dziecko, ćwiczące aikido jest zazwyczaj dzieckiem, które jest pewne siebie. Praca na treningu i system klasyfikacji pasów (stopnie kyu) daje dziecku wymierne cele do osiągnięcia. Są one realne do osiągnięcia w określonym czasie. Poczucie spełnienia, jakie dziecko odczuwa opanowując nową technikę lub kończąc na nowym pasie jest nie do przecenienia. Najważniejsze jest to, że zwracamy w naszym dojo uwagę na to, aby realizować te cele w przyjaznym dla dziecka środowisku. Cele te osiągamy bez agresji i stresu oraz bez wszechobecnej teraz presji na osiągnięcie sukcesu.

Samoobrona.

Zdolność do obrony przed napastnikiem jest silnym uczuciem. Większość sztuk walki wykorzystuje samoobronę jako kamień węgielny całego programu. Trening aikido dla dzieci daje dobre podstawy do osiągnięcia tego celu w przyszłości. Daje pewność, że dzięki regularnej praktyce aikido twoje dziecko jako młody człowiek nauczy się bronić siebie i innych na wiele różnych, skutecznych sposobów.

Nadmienić należy, że w naszej Akademii Dojo Super Aikido zaawansowani dorośli aikidocy dodatkowo ćwiczą obronę przed realnymi atakami ulicznymi. Stosują realne rozwiązania z zakresu samoobrony.

To jak będzie? Przyprowadzisz swoje dziecko na trening aikido?

Masz do wyboru w Lublinie trzy lokalizacje: Czuby, Kalinowszczyzna, Wrotków.

Możesz przyjść na trening z dzieckiem i wspólnie z nim poćwiczyć.

Nie zwlekaj zadzwoń i umów się na pierwszy bezpłatny trening.

Tel. 784 120 520