TRENINGI AIKDO DLA DZIECI W DOJO SUPER AIKIDO LUBLIN.

Każdy z nas chciałby aby jego dziecko nauczyło się samodyscypliny, pewności siebie, było sprawne fizycznie i zdrowe, miało dobre samopoczucie.

Aikido to najlepszy wybór dla młodego człowieka jeżeli chodzi o sztuki walki, gdyż oprócz delikatnej samoobrony uczy w przyjaznej atmosferze: koncentracji, buduje silny charakter, silny umysł i ciało. Aikido nie jest sportem, nie ma w nim rywalizacji. Skupiamy się raczej na współpracy, budowaniu relacji międzyludzkich i społecznych. Poprzez regularne treningi dzieci nabierają dobrych nawyków, które procentują później w dorosłym życiu.

Treningi aikido to doskonały fundament dla dziecka na całe życie. W naszym Dojo Super Aikido w Lublinie staramy się realizować te cele poprzez takie prowadzenie treningów, żeby przede wszystkim nie zrazić dzieci do aktywności fizycznej i aby treningi były bezpieczne i atrakcyjne.

Jak przebiega trening dla dzieci w naszym dojo w Lublinie?

Tak jak wszędzie trening ten składa się z podstawowych elementów: rozgrzewki, ćwiczeń wstępnych, bezpiecznych technik aikido dostosowanych do wieku ćwiczących i ćwiczeń rozluźniających oraz wyciszających. Te elementy wzbogacamy dodatkowo o zabawy ruchowe, które płynnie wplatamy na początku i końcu zajęć, a czasami jak spada koncentracja ćwiczących także w trakcie technik. Instruktorzy pracujący z dziećmi w naszym dojo wykazują się dużą cierpliwością i profesjonalizmem w podejściu do dzieci. U młodych aikidoków, ze względu na inną percepcję niż u dorosłych, umiejętność odtwarzania ruchu jest słaba. Nasi instruktorzy są „uczuleni” w tej kwestii i potrafią spokojnie, w przystępny sposób tłumaczyć i demonstrować techniki aikido. W trakcie treningów zwracamy uwagę na pozytywne emocje, które sprzyjają atmosferze pracy. Warto nadmienić, że nadrzędnym celem treningów dzieci w naszym dojo jest stymulowanie do rozwoju fizycznego, poprawa motoryki, a nie techniczne aspekty aikido. Ćwiczenia dobierane są w zależności od potencjału psychofizycznego ćwiczących adeptów i rozwijają różne grupy mięśniowe u dzieci. Trudne i niebezpieczne elementy są wykonywane zawsze z asekuracją instruktora. Wiele ćwiczeń w aikido (na przykład pady) zawierają zadania do kompensacji u dzieci wad postawy ( w przeciwieństwie do innych sztuk walki, gdzie dominuje np. „stójka” – karate, taekwondo). Ćwiczące u nas dzieci nabierają w ten sposób ponadprzeciętnych umiejętności ruchowych w porównaniu do swojej grupy rówieśniczej.

W Akademii Super Aikido Lublin zajęcia dla dzieci odbywają się 2 razy w tygodniu przez cały rok szkolny, od września do czerwca.

Ważnym, kształtowanym w ten sposób nawykiem jest systematyczność. Grupy treningowe liczą maksymalnie 10 – 15 osób co zapewniają indywidualne podejście do każdego trenującego dziecka. W takcie ferii zimowych i wakacji dodatkowo organizujemy obozy aikido w atrakcyjnych lokalizacjach. Ta aktywność sprzyja budowaniu dodatkowo relacji w grupie rówieśniczej.

Zachęcamy dzieci do treningów w naszej Akademii Super Aikido w Lublinie. Możesz przyprowadzić swoją pociechę na trening, żeby spróbowało poćwiczyć i jak się spodoba zapisać je do naszego klubu.

Zadzwoń i umów się na pierwszy bezpłatny trening – Tel. 784120520.

Do zobaczenia na tatami.  Zapraszamy 😀