Dnia 23, 24 kwiecień 2022 odbył się pierwszy, po dwuletniej przerwie, międzynarodowy Staż Aikido we Włoszech w Dojo Cereda.

Organizatorem tego wydarzenia był Antonio Albanese Shihan 7 Dan. Staż był prowadzony przez Mistrza Antonio i przez dwóch gości z Polski Tomasza Barańskiego Sensei 6 Dan i Mirosława Przybylskiego Sensei 5 Dan.

W stażu uczestniczyli również, oprócz Sensei Mirka, inni przedstawiciele Super Aikido Lublin: Szymon Przybylski 1 Dan, Justyna Kita-Myśliwiec 3 Kyu, Karolina Popielaska 4 kyu.

Staż rozpoczął się w sobotę rano o godz. 7.00 od medytacji, następnie przepracowaliśmy 6,5 godzin na intensywnym treningu. Wieczorem mieliśmy przyjemność uczestniczyć w uroczystej kolacji w domu Antonio Albanese Shihan. W niedziele odbył się 3 godzinny trening zakończony improwizowanymi pokazami.

Staż był dla wszystkich bardzo owocny, ze względu wysoki poziom techniczny i ze względu na różnorodność prezentowanych technik (trening bokken, trening jo, treningi  ręczne z uwzględnieniem absorpcji, ruchu meguri).

Każdy staż to jest spotkanie w gronie przyjaciół, to poznawanie nowych osób, czerpanie wiedzy z różnych źródeł. Dla nas to też jest poznawanie i zwiedzanie nowych miejsc. Udało nam się w trakcie pobytu we Włoszech zwiedzić dwa piękne renesansowe miasta Vicenza i Treviso.

Pomimo trudów podróży do Włoch staż ten zapadnie nam głęboko w pamięci.

Ciao i do zobaczenia wkrótce na obozie Aikido w Tucholi.

Verified by MonsterInsights