W weekend 6-7.11.2021 r. Mirosław Przybylski sensei 5 DAN, razem z kilkoma reprezentantami z Akademii Super Aikido Lublin, uczestniczyli w Stażu Aikijo i Aikiken, który zorganizowała sekcja Aikido Łańcut.

Treningi odbywały się pod kierunkiem Piotra Nowakowskiego sensei 5 DAN, który jest wybitnym uczniem Hanshi Andre Cognardnajlepszego aikidoki na świecie i kontynuatora stylu Hirokazu Kobayashi.
Piotr Nowakowski prowadził już staże Aikiken i Aikijo między innymi w Indiach, Algierii, Dubaju. Prowadzi też cyklicznie staże z bronią w różnym miastach w Polsce. Regularnie uczestniczy w wymagających niebywałego samozaparcia i hartu ducha treningach w najstarszej szkole miecza w Japonii Yagyu, prowadzonych przez Mistrza Andre Cognard. W stażu w Łańcucie uczestniczyli oprócz przedstawicieli Akademii Super Aikido Lublin i Łańcuta przedstawiciele innych ośrodków Kobayashi Ryu, między innymi z Warszawy, Siedlec, Rzeszowa i Krakowa.

Podczas 8 godzin treningów szlifowaliśmy podstawowe i zaawansowane techniki bokken i jo. Charakteryzowały się one bardzo dużą intensywnością. Ćwiczyliśmy w ramach rozgrzewki pojedyncze, proste formy z bronią (suburii) i bardziej złożone (kihon i okuden).

Mieliśmy okazję ćwiczyć z osobami o różnym poziomie zaawansowania, co zwłaszcza dla naszych reprezentantów z Dojo Super Aikido Lublin z niższymi stopniami uczniowskimi było cennym doświadczeniem. Prowadzący staż przyglądał się bacznie ćwiczącym i chętnie dzielił się wiedzą i doświadczeniem. Piotr Nowakowski sesei 5 DAN udzielał wskazówek, które będą towarzyszyć nam przy wykonywaniu technik z bokkenem i jo podczas codziennych treningów. W przerwie między treningami nie zabrakło inspirujących rozmów i wymiany doświadczeń z sympatycznym senseiem Piotrem, a także aikidokami z różnych sekcji aikido w Polsce.

Trenując przez dwa dni pozyskaliśmy ogromną wiedzę, którą musimy usystematyzować i przećwiczyć na codziennych treningach w naszym dojo w Lublinie.
Dziękujemy za pełne energii i wiedzy treningi!  
Sensei Mirosław i jego uczniowie wykorzystują każdą okazję do szkolenia swoich umiejętności pod okiem najlepszych aikidoków na świecie. Dzięki temu treningi w naszych Dojo Super Aikido Lublin są prowadzone na najwyższym poziomie, w oparciu wiedzę i umiejętności zdobyte na stażach aikido.

Staż w Łańcucie był preludium przed głównym wydarzeniem roku 2021 w sferze praktyki przez nas aikido – Stażu Aikido z Andre Cognard Hanshi w Szczecinie, który odbędzie się w dniach 20-21 listopada i na który oczywiście wybieramy się z Lublina.

Do zobaczenia za dwa tygodnie na tatami w Szczecinie!