W dniach 17-19.09.2021 r. gościliśmy Antonio Albanese Shihan 7 DAN, który poprowadził międzynarodowy staż w naszym Dojo Super Aikido w Lublinie.

Trening inauguracyjny odbył się w piątek, w Dojo Nowy Świat, a w sobotę i niedzielę kontynuowaliśmy ćwiczenia w Dojo Nałkowskich.

W stażu uczestniczyli członkowie naszej sekcji oraz liczni goście z Aikido Waga Dojo we Włoszech, oraz z innych ośrodków w Polsce: Koszalina, Siedlec i Warszawy.

Treningi obejmowały aż 9 godzin intensywnych ćwiczeń. Trzeba przyznać, że tempo było zawrotne. Dla porównana to 2 tygodnie regularnych treningów w Dojo Super Aikido Lublin.

Uczestnicy stażu wykonywali, pod okiem mistrza Antonio Albanese, m.in. różnorodne techniki ręczne z ataków katatedori gyaku hanmi, riotedori i katatori menuchi. Jednymi z dynamiczniejszych ćwiczeń były także techniki bokken oparte na szkole Jagyu: z jednym i dwoma uke oraz jo kontra bokken.

W przerwach między ćwiczeniami wymienialiśmy się doświadczeniami, rozmawialiśmy, integrowaliśmy się, a nawet graliśmy na instrumentach i śpiewaliśmy. Co ciekawe, Antonio Albanese jest nie tylko uznanym aikidoką. Świetnie gra na gitarze i harmonijce. W występie muzycznym mistrza wspierali gitarami, harmonijką, shakerem i śpiewem sensei Mirosław, sensei Wojciech z Warszawy i sempai Paweł z Dojo Aikido Lublin.

Warto pamiętać, że aikido to nie tylko treningi, to również przyjaźnie i rodzinna atmosfera. Dzięki obecności Antonio Albanese i jego przyjaciół z Aikido Waga Dojo poczuliśmy się jak wielka włosko-polska rodzina.

Dziękujemy za tak liczną obecność i do zobaczenia na kolejnych stażach!