Korzyści dla ćwiczących aikido w Akademii Super Aikido w Lublinie. Co zyskuje dziecko ćwicząc aikido.

AI – umysł, duch, emocje, wrażliwość

KI – energia wewnętrzna, energia życiowa, siła, moc, chęci, ambicje

DO – droga, szkoła, nauka

Aikido to fascynująca japońska sztuka walki.

Jej uprawianie to przygoda dająca możliwość lepszego zrozumienia istoty filozofii dalekiego wschodu. Pełna elegancji, dbania o współćwiczących i skoncentrowana na samoobronie . Aikido jest jedną z najbardziej wymagających i  najpiękniejszych sztuk walki.

Treningi obejmują naukę obrony przed różnymi atakami, walkę mieczem (bokken), która niezwykle mocno wpływa na wyczucie czasu i siły u uczniów oraz wykorzystanie w walce kija (jo), którego zadaniem jest podniesienie koordynacji ruchowej. Wszystkie te elementy dążą do obezwładnienia przeciwnika lub zmuszenia go do zaprzestania ataków przy użyciu minimalnej siły Aikidoki.

W AKADEMII SUPER AIKIDO pokazujemy jak Aikido z powodzeniem może być traktowane jako forma rekreacji zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. A wiek na macie nie ma żadnego znaczenia!

Ćwiczenia Aikido dodaje adeptom pewności siebie, poprawia kondycję oraz kształtuje odpowiednią sylwetkę ciała. Dzieci i młodzież odnajdują w Aikido uniwersalne wzorce społeczne, intelektualne i emocjonalne.

Ta sztuka walki jest prostą drogą kształcenia żelaznych zasad życia.

Aikido to kultura, etyka i więzi.

AIKIDO uprawiane jest by opanować sztukę samoobrony, osiągnąć dyscyplinę wewnętrzną, sprawność fizyczną, pewność siebie, dobre samopoczucie.

 

Korzyści dla dzieci:

• Ćwicząc AIKIDO dzieci uczą się koncentracji, samodyscypliny, kontroli emocji, zaangażowania, działania w grupie.

• Właściwy rozwój psychofizyczny młodego człowieka kształtuje jego charakter i wpływa tym samym na odnoszenie sukcesów w szkole oraz w dalszym życiu zawodowym.

Jeżeli czujesz, że prezentowane przez nas wartości Aikido są dla Ciebie, to rozpocznij treningi już teraz. Umów się na pierwszy darmowy trening.